Bartosz Kowalewski z Biskupca w kategorii „open” i Paweł Daszkiewicz z Ełku w kategorii „50+” zwyciężyli w ósmym Turnieju tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Szczytno.

Turniej z rekordową liczbą zawodników
O miejsce na podium nie było łatwo. W kategorii „open” rywalizowało 26 zawodników …..

Blisko 3 tygodnie trwały mecze ósmego turnieju tenisowego mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno z udziałem rekordowej liczby 54 zawodników. W kategorii „open” rywalizowało 26 zawodników, a w „50+” - 28. Oprócz sportowców z powiatu szczycieńskiego do turnieju przystąpili tenisiści z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Olsztyna, Przasnysza, Warszawy. Pierwsze gry rozpoczęły się już 18 czerwca. Z uwagi na warunki pogodowe nie udało się rozegrać w tym samym czasie półfinałów i finałów z przeprowadzanym w ubiegłą niedzielę Turniejem Tenisowym Mazury Masters Cup 2021. Ostatecznie dwa mecze finałowe odbyły się 8 lipca. W kategorii „open” Bartosz Kowalewski (Biskupiec) pokonał Pawła Dąbrowskiego (Olsztyn) 7:6, 6:4. Na trzecim miejscu uplasowali się Mariusz Daszewski (Rudka) i Kacper Chełstowski (Pasym). W kategorii „50+” zwyciężył Paweł Daszkiewicz (Ełk), który w finale pokonał Janusza Koziołka (Przasnysz) 7:6, 6:2. Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez gminę Szczytno. - Należy cieszyć się, że poziom zmagań rośnie z roku na rok, a nasz turniej przyciąga coraz lepszych zawodników. Jak zwykle szczególne podziękowania należą się Mariuszowi

… a kategorii „50+” - 28

Radziszewskiemu, który skoordynował rozegranie wszystkich gier. Podziękowania należą się również wszystkim członkom Stowarzyszenia Mazurski Klub Tenisowy zaangażowanym w prace nad organizacją i przebiegiem turnieju – mówi Andrzej Jemielita, jeden ze współorganizatorów zawodów.